fbpx
single-image

Adapools: ponad 200 inteligentnych kontraktów w sieci Cardano czeka na uruchomienie

Po aktywacji hard forka Alonzo na blockchainie Cardano, ponad 200 inteligentnych kontraktów jest zablokowanych do czasu pełnego uruchomienia.

Według Adapools od czasu wdrożenia hard forka Alonzo 12 września w Cardano utworzono już ponad 200 inteligentnych kontraktów . Jednak wszystkie te kontrakty mają obecnie status blokady czasowej i nie mogą być jeszcze wykorzystane. Oznacza to, że deweloperzy nadal uważają je za niewystarczająco operacyjne.

Według  Vercel App liczba inteligentnych kontraktów gotowych do uruchomienia jest znacznie wyższa – jest ich już ponad 2380. Jednak ta strona nie podaje szczegółów i konkretnych adresów.

Inteligentne kontrakty są oczekiwane w Cardano od czasu uruchomienia sieci w 2017 roku. Ta opcja pojawiła się na blockchainie po aktywacji aktualizacji Alonzo na początku tygodnia, a wiele projektów zamierza przetestować nową sieć. Założyciel Cardano i IOHK, Charles Hoskinson,  powiedział, że branża DeFi będzie teraz otwarta dla społeczności, ponieważ Cardano obsługuje inteligentne kontrakty. Hoskinson powiedział, że liderzy „drugiej fali” DeFi zyskają płynność, interoperacyjność i możliwość hostowania swoich aplikacji w wielu sieciach.

„Potrzebujemy zarządzania, certyfikacji, ubezpieczenia, regulacji, identyfikacji metadanych… Jednocześnie potrzebujemy decentralizacji” – powiedział. „Stworzyliśmy Cardano, aby uruchomić drugą falę DeFi”.

Kilka dużych projektów już stworzyło inteligentne kontrakty w Cardano i planuje wkrótce uruchomienie. Na przykład Liqwid to otwarty protokół płynności niebędący depozytariuszem dla krzywych stóp procentowych. Zainteresowanie siecią wykazali twórcy SingularityNET, platformy, która pozwala każdemu tworzyć, udostępniać i zarabiać na usługach AI w dowolnej skali, a także Cardax, pierwszy DEX na Cardano.

Cardano będzie wstecznie kompatybilne z Ethereum Virtual Machine (EVM) i ma nadzieję przyciągnąć programistów DeFi, którzy chcą zaoszczędzić na opłatach transakcyjnych.

Cena ADA wzrosła o 170% od połowy lipca i wynosi obecnie około 2,4 USD – 20% poniżej swojego ATH na poziomie 3,09 USD osiągniętego na początku tego miesiąca.

Cardano Chart

Zobacz również