bitcoin Bitcoin (BTC)

$53,597.00
-2.21% (24H)
Watch
Market CapVolumeAvailable Supply
$1,001.97 B $46.96 B18.69 M BTC

Kryptowaluta Bitcoin kosztuje obecnie $53,597.00 jest to -2.21% down w ciągu ostatnich 24 godz, a jego kapitalizacja wynosi $1,001.97 B.

 

Bitcoin  ) jest kryptowalutą . Jest to zdecentralizowana cyfrowa waluta bez banku centralnego lub pojedynczego administratora, która może być przesyłana od użytkownika do użytkownika w sieci bitcoin peer-to-peer bez potrzeby pośredników.

Transakcje są weryfikowane przez węzły sieciowe za pomocą kryptografii i rejestrowane w publicznej rozproszonej księdze zwanej blockchain . Bitcoin został wynaleziony w 2008 roku przez nieznaną osobę lub grupę osób używających imienia Satoshi Nakamoto i powstał w 2009 roku, kiedy jego kod źródłowy został wydany jako oprogramowanie typu open source. Bitcoiny są tworzone jako nagroda za proces znany jako wydobycie. Nagroda ta jest zmniejszana co 4 lata o połowę. Proces ten nazywany jest Halvingiem. Bitcoin można wymienić na inne waluty, produkty i usługi. Badania przeprowadzone przez University of Cambridge szacuje, że w 2017 r. od 2,9 do 5,8 mln unikalnych użytkowników korzystało z portfela kryptowalut, w większości z bitcoinów. 

Bitcoin został skrytykowany za wykorzystanie go w nielegalnych transakcjach, wysokie zużycie energii elektrycznej, zmienność cen i kradzieże z giełd. Niektórzy ekonomiści, w tym kilku laureatów Nagrody Nobla , scharakteryzowali go jako bańkę spekulacyjną . Bitcoin został również wykorzystywany jako inwestycja, chociaż kilka agencji regulacyjnych wydało ostrzeżenia dla inwestorów o bitcoinach.


Artykuły

 


Loading Chart...
Enter Amount
Base Currency
Convert To

10 Bitcoin (BTC)
=
535,970.00USD

Date Price Volume MarketCap
# Exchange Pair Price Volume (24h) Updated
Loading facebook comment(s)