ripple XRP (XRP)

$0.4661
0.69% (24H)
Watch
Market CapVolumeAvailable Supply
$21.35 B $2.64 B45.73 B XRP

Kryptowaluta XRP kosztuje obecnie $0.4661 jest to 0.69% up w ciągu ostatnich 24 godz, a jego kapitalizacja wynosi $21.35 B.

Ripple i XRP są często używane zamiennie. Technicznie rzecz biorąc, Ripple to sieć, a XRP to moneta lub token w tej sieci - jednak XRP jest często określane jako Ripple. Nie jest to do końca poprawne, ale ogólnie nie powoduje to zamieszania. Ripple ma stałą pozycję w pierwszej trójce projektów kryptograficznych o najwyższej kapitalizacji rynkowej. 

Ripple to amerykańska firma założona w 2012 roku pod nazwą Opencoin. Firma opracowała protokół transakcji Ripple, aw 2015 r. Zmieniono także nazwę firmy na Ripple.

Ripple szuka głównie rozwiązań usprawniających (międzynarodowe) transakcje między bankami. W tym celu opracowali trzy platformy : xRapid, xCurrent i xVia. Kryptowaluta XRP może być używana w blockchainie Ripple, dzięki czemu transakcje między bankami są jeszcze szybsze.

Tradycyjne transfery są uważane za nieefektywne. Mmogą trwać wiele dni i często wiążą się z wysoką opłatą. Jeśli banki dołączą do jednej z platform Ripple w celu przetwarzania transakcji, będą znacznie wydajniejsze.

Działa to mniej więcej tak:
Krok 1: Wysyłasz płatność międzynarodową.
Krok 2: Twój bank kupuje XRP.
Krok 3: Twój bank wysyła XRP do banku otrzymującego.
Krok 4: bank otrzymujący sprzedaje XRP.
Krok 5: Wpływy są zdeponowane na koncie odbiorcy.

Artykuły


Loading Chart...
Enter Amount
Base Currency
Convert To

10 XRP (XRP)
=
4.661USD

Date Price Volume MarketCap
# Exchange Pair Price Volume (24h) Updated
Loading facebook comment(s)