ethereum Ethereum (ETH)

$1,305.81
-4.59% (24H)
Obserwuj
Market CapWolumenDostępne zasoby
$149.85 B $49.10 B114.33 M ETH

Kryptowaluta Ethereum kosztuje obecnie $1,305.81 jest to -4.59% spadek w ciągu ostatnich 24 godz, a jego kapitalizacja wynosi $149.85 B.

Platforma została stworzona przez programistę Vitalika Butierina i zyskała dużą popularność (druga po Bitcoinie). Z etherów jako waluty korzystają najczęściej programiści, by płacić za usługi świadczone w sieci Ethereum. Ethereum to także platforma, która korzysta z technologii blockchain i służy do zawierania tak zwanych inteligentnych kontraktów (ang. smart contracts). Dzięki zdecentralizowanej sieci peer-to-peer użytkownicy mają możliwość budowania aplikacji, tworzenia skryptów lub umów, które można zapisywać w blockchainie. Wadą ETH jest to, że inteligentne kontrakty w sieci zapisywane są na jednym blockchainie, co z czasem prowadzi do jego zapchania.

 

Ethereum znajduje się na giełdach kryptowalut, a swój dotychczasowy szczyt kryptowaluta uzyskała w styczniu 2018, osiągając kurs 1121 dolarów za jeden ether. Jest drugą, po bitcoinie, kryptowalutą o największej kapitalizacji rynkowej.

Ethereum zostało zaprojektowane zgodnie z wysokimi standardami bezpieczeństwa i transparentności. Promuje je organizacja Enterprise Ethereum Alliance, skupiająca zarówno startupy, jak i wielkie amerykańskie korporacje.

Podobnie jak system bitcoinowy, Ethereum działa w oparciu o zdecentralizowaną sieć płatniczą, która umożliwia anonimowe płatności internetowe bez konieczności korzystania z usług banku lub osoby trzeciej.

 


Wczytuję wykres...
Podaj sumę
Base Currency
Konwertuj do

10 Ethereum (ETH)
=
13,058.10USD

Data Cena Wolumen MarketCap
# Exchange Pair Price Volume (24h) Updated
Loading facebook comment(s)