fbpx

Japoński GMO Internet otrzymał pozwolenie od NYDFS na emisję stablecoinów ZUSD i GYEN powiązanych z dolarem amerykańskim i jenem japońskim.

Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork wydał zezwolenie GMO Trust Company Inc., spółce zależnej GMO Internet, na mocy ustawy o bankowości stanu Nowy Jork. Umożliwi to firmie działanie jako spółka powiernicza z ograniczoną odpowiedzialnością. Prezes GMO Trust Company Ken Nakamura powiedział, że po uzyskaniu zgody organu regulacyjnego GMO będzie mogło legalnie emitować te stabilne kryptowaluty w Nowym Jorku.

„Stawiamy pierwsze kroki, wprowadzając pierwszy regulowany stablecoin powiązany z jenem japońskim. Staliśmy się innowatorami w dziedzinie tworzenia nowych aplikacji przy użyciu łańcucha bloków. GYEN i ZUSD zmienią relacje z tradycyjnymi operatorami usług finansowych na lepsze ”- powiedział Nakamura.

NYDFS rozpoczął licencjonowanie firm w branży kryptowalut w 2015 roku. Jednak od tego czasu agencja zrewidowała swoje podejście do regulacji aktywów cyfrowych. W sierpniu regulator przedstawił listę dozwolonych aktywów kryptograficznych do notowania na giełdach, a także do przechowywania w licencjonowanych organizacjach.

Sześć miesięcy temu NYDFS ułatwił uzyskanie licencji BitLicense, która umożliwia firmom kryptowalutowym świadczenie usług mieszkańcom stanu Nowy Jork. Ponadto NYDFS umożliwił firmom kryptowalutowym „samocertyfikację” nowych monet.

Loading

blogchain.pl