fbpx

Firma inwestycyjna Pantera Capital ogłosiła, że ​​pracuje nad stworzeniem nowego funduszu kryptowalutowego skierowanego do inwestorów instytucjonalnych.

Pantera Capital zarządza już kilkoma funduszami. Wcześniej zarząd spółki podał, że w 2020 roku zysk funduszu z inwestycji w bitcoin wzrósł o 218%, a funduszu z inwestycji w różne aktywa kryptograficzne o 224%. Najbardziej opłacalny okazał się fundusz inwestycyjny ICO – jego wzrost wyniósł 362%. Założyciel Pantera Capital, Dan Morehead, powiedział, że nowy fundusz zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Sprzyjało temu pojawienie się nowych „graczy z Wall Street” na rynku kryptowalut.
Morehead wspomniał o firmie inwestycyjnej SkyBridge Capital, która zainwestowała w zeszłym miesiącu 182 miliony dolarów w bitcoiny i złożyła wniosek w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o zarejestrowanie funduszu dla bitcoinów. Union Square Ventures uruchamia również nowy fundusz kryptowalut o wartości 250 milionów dolarów, w którym planuje zainwestować około 30% swoich środków. Wiadomo, że gigant ubezpieczeniowy Mass Mutual zainwestował również 100 milionów dolarów w bitcoiny. Morehead powiedział, że nowy fundusz Pantera Capital będzie skierowany do inwestorów instytucjonalnych ze zdywersyfikowanym portfelem inwestycyjnym.

„Jesteśmy teraz w punkcie zwrotnym, ponieważ w ostatnich miesiącach coraz więcej firm wchodzi na rynek kryptowalut. Otrzymaliśmy wiele wiadomości od funduszy kapitałowych i innych organizacji, które próbują wejść w tę przestrzeń ”- powiedział Morehead.

Wcześniej szef Pantera Capital powiedział, że bitcoin może nie tylko przekształcić istniejący system finansowy, ale także przekształcić około 50 obszarów działalności.

Loading

blogchain.pl