fbpx
single-image

Coinbase i Kraken – awaria podczas nagłego wzrostu BTC

Autor:

Duże giełdy kryptowalut Coinbase i Kraken ucierpiały z powodu tymczasowych przestojów podczas wzrostu cen bitcoinów, w wyniku których waluta wzrosła aż o 15%.

 

Według strony statusu Coinbase , witryna giełdy, aplikacja mobilna i strona API uległy poważnym awariom . Kilku użytkowników Twittera zauważyło również problemy z łącznością z zrzutami ekranu witryny Coinbase i aplikacji mobilnej. 

Kraken zgłosił również pewne problemy z interfejsem API , jednak później potwierdził, że po południu jego platforma powróciła do normalnego działania.

Coinbase “padał” również w przeszłości podczas niestabilnych dni handlowych. W czerwcu 2019 r. Witryna giełdy i interfejs API uległy awarii podczas spadku o prawie 2000$ w ciągu 15 minut, problem z Coinbase Pro użytkownicy ponownie doświadczyli w listopadzie 2019 r.

W tym roku awaria systemu była również podczas krachu na rynku kryptograficznym tzw. Czarnego Czwartku, kiedy bitcoiny straciły ponad 20% swojej wartości w mniej niż 30 minut.

Według agregatora danych CoinGecko Coinbase to największa giełda w USA pod względem wolumenu obrotu .

Coinbase opublikował na Twitterze ogłoszenie o usunięciu usterki późnym środowym popołudniem.

“Kontynuujemy monitorowanie i będziemy przeprowadzać pełną retrospektywę, aby upewnić się, że podstawowa przyczyna została w pełni rozwiązana. Ten problem wpłynął tylko na dostęp klientów do interfejsu Coinbase i Coinbase Pro i nie wpłynął na handel za pośrednictwem naszych interfejsów API ani kondycję rynków bazowych.”

Cena Bitcoina wzrasta, odkąd na początku marca spadła do 4800 USD. Jest w połowie siódmego z rzędu tygodniowego wzrostu z marcowych minimów.

Cena kryptowaluty wzrosła w środę aż o 15%, z 7,700 USD do ponad 8,900 USD w ciągu 17 godzin.

Coinbase jest najpopularniejszą giełdą służącą do zakupu kryptowalut na świecie. Posiada jeden z najlepszych kursów bitcoina. Jednak po zakupie kryptowalut zalecamy przetranferowanie ich na własny portfel kryptowalutowy. “Not your keys, not your bitcoin”

Slide REJESTRACJA Najpopularniejsze miejsce do zakupu kryptowalut na świecie Zarejestruj się teraz i odbierz 10$ extra przy zakupie Bitcoina o wartości 100$ REJESTRACJA Najpopularniejsze miejsce do zakupu kryptowalut na świecie Zarejestruj się teraz i odbierz 10$ extra przy zakupie Bitcoina o wartości 100$
1 Comment

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz również