fbpx
single-image

Wieloryby Bitcoin nie mają zamiaru sprzedawać po aktualnych cenach

Główne wieloryby Bitcoin nie sprzedały żadnych BTC przez okres do 5 lat, co sugeruje, że są optymistami co do długoterminowych perspektyw aktywów.

Jeden z właścicieli dużej ilości BTC nie przeniósł swoich 68tys bitcoinów (ok. 2,4 miliarda złotych) przez ponad 5 lat. Dane z blockchaina pokazują, że wielkie wieloryby trzymają swoje bitcoiny średnio również przez prawie 5 lat.

Chociaż Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą na CoinMarketCap , wieloryby trzymające cyfrowy zasób bez sprzedaży przez lata nie chronią BTC przed gwałtownym spadkiem. 12 marca cena spadła do prawie 3600 USD, a wiele wielorybów nie przeniosło wówczas swoich funduszy.

Dane pokazują jednak, że wiele wielorybów trzyma swoje BTC pomimo ryzyka znacznej korekty. To maluje optymistyczny długoterminowy trend na rynku kryptowalut i cierpliwość dużych inwestorów.

 

 

„Duży wieloryb Bitcoin właśnie zakończył swoje 5-letnie “HODLowanie.” W ubiegłym tygodniu 68 tys. BTC przemieściło się z 5-letniego aktywnego pasma dostaw, co wskazuje, że ostatni raz ruch w blockchainie był w kwietniu 2015 r. ”

Co porabiają wieloryby? 

Od 2015 r. Infrastruktura obsługująca rynek kryptowalut poprawiła się wykładniczo. Otwiera się coraz więcej zaufanych funduszy powierniczych. Dostępna jest większa różnorodność giełd i kontraktów futures. Są również regionalne giełdy spot na dużą skalę wspierane przez stabilne usługi bankowe.

Inwestorzy detaliczni i instytucjonalni aktywnie gromadzą bitcoiny po intensywnych korektach. Raport analityczny opublikowany przez Coinbase wykazał, że po spadku do 3750 USD w marcu inwestorzy detaliczni natychmiast kupili spadek.

Dane z raportu Grayscale z pierwszego kwartału 2020 r. Wykazały również, że zauważalny jest wzrost popytu na bitcoiny ze strony inwestorów instytucjonalnych .

W miarę, jak coraz więcej inwestorów gromadzi bitcoiny, zmniejsza się podaż BTC w obiegu, co może osłabić poważne spadki na rynku.

Z czasem możliwe jest, że cykle korekcyjne staną się słabsze i szybsze, gdy Bitcoin zbliży się do swojej ostatecznej ilości 21 milionów.

Co więcej, wieloryby i inni inwestorzy długoterminowi mogą postrzegać bitcoiny jako najlepsze aktywa do przechowywania w długim okresie ze względu na fakt, że utraconych środków nie można odzyskać, podaż monet jest ograniczona, a halving zmniejsza tempo, w jakim nowa podaż jest wprowadzana na rynek.

Nawet w przypadku halvingu, BTC może nadal odczuwać poważne straty, niezależnie od niechęci wielorybów do sprzedaży swoich aktywów. Jednak optymistyczne nastawienie wielorybów zmniejsza prawdopodobieństwo zbliżającego się upadku w najbliższym czasie.

Czy „prawdziwa cena” BTC spadła poniżej 3 tys. USD? 

Zaledwie 24 godziny po marcowym spadku Bitcoina do 3600 $, szybko zawrócił do ponad 4000 $. Ostatecznie w ciągu miesiąca wrócił do 7000 $ .

Jak wcześniej informował Cointelegraph, gwałtowny spadek z 8 000 $ do 3 600 $ nastąpił z powodu kaskady likwidacji na giełdach terminowych, głównie BitMEX. Tak więc likwidacja pozycji traderów spowodowała spadek, a nie wyprzedaż bitcoinów wielorybów.

Ruch HODLerów nadaje sens teorii, że BTC nigdy nie powinien był nigdy spaść poniżej 5000 USD, a inwestorzy, którzy kupili spadek w przedziale od 3000 USD do 4000 USD, raczej nie będą sprzedawać w najbliższym czasie.

źródło: Cointelegraph

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz również